Zprávy ze školy (5-6/2015)

Pěvecká soutěž Jihočeský zvonek

Žákyně naší školy se úspěšně zúčastnily pěvecké soutěže Jihočeský zvonek.
V okresním kole v Jindřichově Hradci se žákyně IX. třídy Martina Průchova a Miriam Bartyzalová umístily ve zlatém pásmu a postoupily do krajského kola soutěž.

Úspěšné byly i v krajském kole v Českých Budějovicích, kde se umístily ve stříbrném pásmu.


Projekt “Škola bez hranic“

Dne 15. června 2015 se naše škola zapojila do projektu „Škola bez hranic“. Žáci 6. – 9. třídy mohli po celý den konverzovat s rodilými mluvčími v anglickém jazyce. Ti pro žáky připravili zajímavý program, ve kterém žáci poznávali významné osobnosti světových dějiny, kultury a vědy. Protože instruktoři neuměli česky, byli žáci nuceni po celý den mluvit anglicky a tím se učili konverzovat v cizím jazyce.

Peace run (Běh míru)

27. května 2015 se naše škola zapojila do „Běhu míru“, který před několika lety inicioval Sri Chinmoy na podporu míru a harmonie ve světě. Běžci z několika zemí (Anglie, Rakousko, Turecko, Rusko, Česko a dalších) dorazili k naší školy po 12. hodině s planoucí pochodní, kde je spolu se žáky přivítal pan starosta Jiří Krupička. Po krátkých projevech pak pěvecký sbor naší školy zazpíval několik písní. Malou soutěž připravili pro žáky i účastníci běhu. Pak běžci pokračovali směrem na Jindřichův Hradec. K mostu přes Nežárkou je doprovodili i žáci naší školy.

Den dětí

1. června proběhla oslava Mezinárodního dne dětí. Pro žáky prvního stupně byly připraveny různé hry a soutěže v budově školy. Žáci druhého stupně měli svůj program na hřišti TJ Sokol Stráž nad Nežárkou, kde spolu soutěžila družstva složená s žáků 6. – 9. Třídy v poněkud netradičních sportovních disciplínách. Všechny děti obdržely ke svému svátku malý dárek.

Školní výlety

V průběhu května a června probíhaly tradiční školní výlety.

Žáci I. třídy spolu s mateřskou školu navštívili Borovany, kde na zámku navštívili divadelní představení a pal ještě navštívili malou zoologickou zahradu. Žáci 2. třídy navštívili Kamenici nad Lipou, kde navštívili pohádkovou říši Fábulu. 3. – 5. třída navštívila Husitské muzeum v Táboře a zavítali i do muzea čokolády. Šesťáci navštívili Zoologickou a Botanickou zahradu v Praze. Žáci 7. a 9. třídy se věnovali turistice na Šumavě. Prošli se kolem Vydry, navštívili hrad Kašperk. Žáci 8. třídy měli vodácký kurz na Vltavě. Sjeli ji z Vyššího Brodu až do Boršova u Českých Budějovic.

Slavnostní předávání vysvědčení

Žákům IX. třídy bude poslední vysvědčení ze ZŠ slavnostně předáno v pondělí 29. června 2015 v obřadní síni na strážské radnici.